Street Workout

Street Workout
Byl založen v Americe ve městě New York afroameričany, kteří hledali jinou formu posilování než klasické posilování v posilovně s železem. Vznikla tedy forma posilování výhradně s vlastní vahou těla tzv. bodyweight. Posilování zahrnuje cviky ať už to jsou kliky, shyby na hrazdě, kliky na bradlech, dřepy nebo dřepy na jedné noze tzv. pistols, různé cviky na břišní svaly, stojky, kliky ve stojce atd. Tato forma cvičení a posilování je velice mladá a pořád se obohacuje novými prvky a myšlenkami. Navíc touto formou posilování a správným jídelníčkem můžete spálit přebytečný tuk a zpevnit tělo a dostat se tak do formy.
 
Sport povede Manh Dat Nguyen, který se této formě posilování věnuje už od svých 15 let. Poslední rok dokonce cvičil pod vedením trenéra Jakuba Kyrše zakladatele týmu WorkoutBrno a nabral celkem hodnotné zkušenosti, které rád předává dále. Při cvičení je důsledný, kdokoliv potřebuje poradit s provedením cviku, rád ukáže a vysvětlí. Ale když se maká, tak je neústupný, jeho krédo zní "Go hard or go home!"
 

VyučujícíManh Dat Nguyen

 

Garant: Mgr. Jiří Chodníček

 

Místo: galerie a posilovna sportovní haly VFU Brno

 

 

Časový rozpis hodin

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz