B & H MAGNUM CLUB BRNO s.r.o.
Purkyňova 118
612 00 Brno
IČO : 634 78 820
Mob. 602 574590

Kontakt : Ing. Hynšt

Termíny zápisových schůzek pro výuku a výcvik ve střelbě Letní semestr 2019

 

1.Termín : 25.02.2019 v 18,00 hodin na střelnici - Pouze pro základní kurz

2.Termín : 27.02.2019 v 18,00 hodin na střelnici - Pouze pro základní kurz

3.Termín : 04.03.2019 v 18,00 hodin na střelnici - Pokračovací výcvik

4.Termín : 06.03.2019 v 18,00 hodin na střelnici – Opozdilci pro základní výuku a pokračovací výcvik

 

Zahájení výuky a výcviku od 11.03.2019 podle rozpisů.

Základní kurz - výuka a výcvik – náplň 

 • a). Kompletní příprava pro získání Zbrojního průkazu
  1.  Teoretická část - zákon, prováděcí předpisy,trestní zákon, nauka o zbraních a střelivu, balistika. Výuka je řešena formou přednášek v délce cca 18 výukových hodin. Délka přednášky 2 hodiny. Termíny přednášek se dohodnou na zápisové schůzce.
  2. Praktická příprava – základy bezpečné manipulace se    zbraní, základy střelby, rozborky a sborky zbraní, výcvik ve střelbě. Základní výcvik ve střelbě /termín si určí student / je řešený v jednom dnu v délce cca 5 hodin. Samotná ostrá střelba je cca 2 hodiny.
 •  b) .Doplňková zaměstnání :
  1. Historické zbraně /vývoj palných zbraní a střelba z těchto zbraní /
   Výuka je řešena samostatným zaměstnáním v délce cca 3 - 4 hodiny. Po skončení teorie v délce 1,5 hodiny, si může každý vyzkoušet střelbu z jednotlivých zbraní na principech doutnákového zámku, kolečkového zámku, křesadla a perkusního zámku.
  2. Výběrová střelba/ zkušební střelba z 8 druhů palných zbraní /
   Střelba je prováděna za účelem si vyzkoušet různé konstrukce zbraní od ráže . 22LR až po .45Auto. Po skončení je možné si vyzkoušet ráži .357 mag, nebo 7,62 Tokarev, nebo opakovací brokovnici.
  3. Beseda s právníkem – trestní právo. Na přednáškách se probere pouze základní výklad a význam krajní nouze a nutné sebeobrany. Na besedě se probírají různé situace a možnosti, jak a kdy je možné v životě zbraň pro účely obrany použít. Délka besedy cca 2 hodiny. Po skončení je možnost vlastních dotazů.
  4. Soutěž ve střelbě . Tady si každý na závěr semestru vyzkouší, jak to se zbraní skutečně bez jakéhokoliv vedení umí. Výsledky se zapíší a výsledková listina bude vyvěšena na stránkách střelnice.
  5. Návštěva soudního lékařství – důsledky střelných zranění .Tato přednáška probíhá přímo v prostorech soudního lékařství a má za účel ukázat novým vlastníkům zbraní co vlastně tato věc dokáže v reálu udělat. Přednáška je řešena v délce 1,5 hodiny s bohatou foto dokumentací a po skončení mohou zájemci navštívit muzeum této instituce. Tato přednáška není zahrnuta v celkové ceně, protože je omezena počtem a ne všichni se na ni dostanou. Pro ty co se jí zúčastní je povinnost doplacení částky 100,- Kč. Platí se po osobním přihlášení na tuto přednášku.

Toto je celková náplň základního výcviku pro daný semestr. Přednášky jsou jednou týdně a budou realizovány v termínech po domluvě na zápisových schůzkách. Platbu je možné rozdělit do dvou splátek a to při zahájení 1 500,- zbytek než bude zahájena střelba.

Celková cena je 2 950,- Kč.
Pro nestudenty, kteří mají zájem se účastnit této výuky je cena 3 950,- Kč

Maximální počet zájemců základního výcviku a výuky – 100 studentů a studentek

Pokračovací výcvik ve střelbě.

Můžou se přihlásit pouze zájemci, kteří prošli základní výukou a výcvikem na naší střelnici / nepotřebují ZP / a nebo již vlastní Zbrojní průkaz.

 1. Zdokonalování v ovládání zbraně a mířené střelbě. Hlavní pozornost je zaměřena na techniku v mířené střelbě. Začíná se se zbraněmi v ráži .22LR pistole, revolver,opakovací puška. Po splnění limitů je možné přejít na velkorážní zbraně. Podle stupně zručnosti se může přejít v dalších semestrech na základy pudové střelby.
 2. Posilovací cvičení. Sestavou různých cvičení a posilování se snažíme o zvýšení fyzické zdatnosti u jednotlivých studentů a studentek.
 3. Seznamování s dalšími konstrukcemi zbraní. Formou švédského stolu je možnost výběru a vyzkoušení z cca 30 druhů krátkých a dlouhých zbraní.
 4. Rozborky a čištění zbraní. Zbraň, kterou použiji na střelbu musím taky umět rozebrat a vyčistit. Jak čistit, na co dát při čištění pozor a taky po skončení zbraň složit tak, aby byla opět funkční.

 Pokračovací kurzy jsou řešeny po skupinách do 6 střelců. Na zápisové schůzce jsou tyto skupiny vytvořeny podle časových dispozic studentů. Zaměstnání probíhá jednou týdně v délce 2 výcvikových hodin.

Cena za semestr je 2 800,- Kč
Pro nestudenty, kteří mají zájem se účastnit tohoto výcviku je cena 3 300,- Kč

V ceně je zahrnuto :

 • pronájem boxu
 • střelecké pomůcky /sluchátka,brýle,terč,zálepky/
 • pojištění
 • odborné vedení výcviku

Střelivo se hradí v závěru semestru, pokud je odebráno ode mne. Pokud je vlastní zbraň, můžete mít střelivo vlastní, nebo odebírat od nás za běžnou maloobchodní cenu.
Zapůjčení zbraní je zohledněno v ceně střeliva pro každou zapůjčenou zbraň.

Celkový počet zájemců pro pokračování - 70 studentů a studentek

 

Termíny zápisových schůzek najdete i na stránkách: www.bhmagnum.com - škola střelby - vysoké školy.
Jakékoliv dotazy ze strany studentů je možné se mnou konzultovat na tel.. 602 574590, nebo přes bhmagnum@email.cz.

Ing. Jan Hynšt



Studuj na Fakultě veterinárního lékařství

 

Více zde

Studuj na Fakultě veterinární hygieny a ekologie

 

Více zde

TEXT