eduroam

eduroam

Úvod

VFU Brno je členem projektu eduroam, umožňující bezdrátové připojení zaměstnanců a studentů
vysokých škol a akademických institucí k internetu. V rámci projektu funguje roaming, takže s jedním účtem (identitou) z domácí organizace se lze připojit kdekoli jinde v ČR nebo ve světe u cizí organizace, pokud je taktéž členem projektu eduroam.

Jak se připojit

  1. Vyhledejte na svém zařízení bezdrátovou síť s názvem "eduroam".
  2. Zvolte možnost připojit se k této síti.
  3. Zadejte přihlašovací údaje, vizte dále.

Bezdrátovou síť eduroam mohou využívat všichni zaměstnanci a studenti s platným účtem na VFU Brno. K přihlášení potřebujete váš VFU login doplněný o @vfu.cz (v podstatě vaše emailová adresa)

a VFU heslo.

 

Příklad:

VFU login@vfu.cz = f01234@vfu.cz

VFU heslo: vaše heslo, které používáte při přihlašování ke službám na VFU.

 

Před využíváním sítě eduroam je nutné provést patřičná nastavení vašeho mobilního zařízení. Existují
dva způsoby konfigurace: manuální a automatická.

Manuální konfigurace je většinou rychlejší a na nových zařízeních je průběh relativně intuitivní, takže konfiguraci zvládne většina uživatelů sama bez větších potíží. Doporučujeme nejprve zkusit manuální a až v případě neúspěchu vyzkoušet automatickou konfiguraci, viz následující návody.

Návody na jednotlivé operační systémy

Automatická konfigurace

Prostřednictvým nástroje eduroam CAT: https://cat.eduroam.org/?idp=1224

Pokrytí

Pokrytí eduroam

Mapa orientačně ukazuje, kde je možné zachytit signál sítě eduroam v areálu VFU Brno. Jde především o místa s větší koncentrací studentů a zaměstnanců: knihovny, přednáškové místnosti a prostory se stoly a místy na samostudium. Mimo areál VFU Brno jsou pokryty i Kaunicovy studentské koleje. Mapa pokrytí v ČR je k dispozici zde.

Řešení častých problémů

  • Systém oznamuje chybu přihlášení: Zkontrolujte vaše heslo a VFU login. Zkuste se přihlásit k jiné službě, např. ke školnímu emailu.
  • Systém oznamuje chybu zabezpečení: Nemáte nainstalován certifikát pro ověření autentizačního serveru. Některá zařízení dovolují i přesto pokračovat a úspěšně se připojit. U starších systému, jako jsou Windows XP je doporučená automatická konfigurace, která patřičné certifikáty obsahuje, viz návody výše.
  • Připojení je pomalé, nebo žádné: Nejste v dosahu vysílacího bodu. Zkuste se přenusout blíže, podle ukazatele síly signálu na vašem zařízení.

Kontakt

eduroam(zavinac)vfu.cz

Pravidla užívání

  1. Směrnice rektora č. ZS 3/2011, Přístup a pravidla užívání počítačů a počítačové sítě pro studenty na VFU Brno.
  2. Roamingová politika federace eduroam.

 

eduroam a logo eduroam jsou registrované obchodní známky společnosti TERENA.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz