Střelba

 B & H  MAGNUM  CLUB  BRNO s.r.o.

Purkyňova 118

612 00 Brno

IČO : 634 78 820

Tel. 541149453

Mob. 602 574590

Kontakt : Ing. Hynšt

 

Termíny zápisových  schůzek pro výuku a výcvik ve střelbě Zimní semestr 2017

 

 1. Termín : 25.09.2017 v 18,00 hodin na střelnici - Pouze pro základní kurz
 2. Termín : 02.10.2017 v 18,00 hodin na střelnici - Pokračovací výcvik
 3. Termín : 04.10.2017 v 18,00 hodin na střelnici – Opozdilci pro základní a

                                                                          pokračovací výcvik a výuku

 

Zahájení výuky a výcviku  od  09.10.2017  podle rozpisů.

 

Základní kurz - výuka a výcvik – náplň

 

a. Kompletní příprava pro získání Zbrojního průkazu

 

1.Teoretická část - zákon, prováděcí předpisy,trestní zákon,

nauka o zbraních a střelivu, balistika. Výuka je řešena                       formou přednášek v délce cca 18 výukových hodin. Délka

přednášky 2 hodiny. Termíny přednášek se dohodnou  na zápisové schůzce.

 

2.Praktická příprava – základy bezpečné manipulace se     zbraní, základy střelby, rozborky a sborky zbraní, výcvik ve střelbě. Základní výcvik ve střelbě /termín si určí student / je řešený v jednom dnu v délce cca 5 hodin. Samotná ostrá střelba  je cca 2 hodiny.

 

b.Doplňková  zaměstnání :

 

 1. Historické zbraně /vývoj palných zbraní a střelba z těchto zbraní /

Výuka je řešena samostatným zaměstnáním v délce cca 3 -  4 hodiny. Po skončení teorie v délce 1,5 hodiny, si může každý vyzkoušet střelbu z jednotlivých zbraní na principech doutnákového zámku, kolečkového zámku, křesadla a perkusního zámku.

 

 1. Výběrová střelba/ zkušební střelba z 8 druhů palných zbraní /

Střelba je prováděna za účelem si vyzkoušet různé konstrukce  zbraní od ráže . 22LR až po .45Auto. Po skončení je možné si vyzkoušet ráži .357 mag, nebo 7,62 Tokarev, nebo opakovací brokovnici.

 1. Beseda s právníkem – trestní právo. Na přednáškách se probere pouze základní výklad a význam krajní nouze a nutné sebeobrany. Na besedě se probírají různé situace a možnosti, jak a kdy je možné v životě zbraň pro účely obrany použít. Délka besedy cca 2 - 3 hodiny. Po skončení je možnost vlastních dotazů.
 2. Soutěž ve střelbě . Tady si každý na závěr semestru vyzkouší, jak to se zbraní skutečně bez jakéhokoliv vedení umí. Výsledky se zapíší a výsledková listina bude vyvěšena na stránkách střelnice.
 3. Návštěva soudního lékařství – důsledky střelných zranění .Tato přednáška probíhá přímo v prostorech soudního lékařství a má za účel ukázat novým vlastníkům zbraní co vlastně tato věc dokáže v reálu udělat. Přednáška je řešena v délce 1,5 hodiny s bohatou foto dokumentací  a po skončení mohou zájemci navštívit muzeum této instituce. Tato přednáška není zahrnuta v celkové ceně, protože je omezena počtem a ne všichni se na ni dostanou. Pro ty co se jí zúčastní je povinnost doplacení částky 100,- Kč. Platí se po osobním přihlášení na tuto přednášku.

 

Toto je celková náplň základního výcviku pro daný semestr. Přednášky  jsou jednou týdně a budou realizovány v termínech po domluvě na zápisových schůzkách. Platbu je možné rozdělit do dvou splátek a to při zahájení 1 500,-  zbytek než bude zahájena střelba.

 

Cena je 2 950,- Kč.

 

Celkový počet možných zájemců základního výcviku a výuky - 100

 

 

Pokračovací výcvik ve střelbě.

 

Můžou se přihlásit pouze zájemci, kteří prošli základní výukou a výcvikem na naší střelnici a nebo již vlastní Zbrojní průkaz.

 

 1. Zdokonalování v ovládání zbraně a mířené střelbě. Hlavní pozornost je zaměřena na techniku v mířené střelbě. Začíná se se zbraněmi v ráži .22LR pistole, revolver,opakovací puška. Po splnění limitů je možné přejít na velkorážní zbraně. Podle stupně zručnosti se může přejít v dalších semestrech na základy pudové střelby.
 2. Posilovací cvičení. Sestavou různých cvičení a posilování se snažíme o zvýšení fyzické zdatnosti u jednotlivých studentů a studentek.
 3. Seznamování s dalšími konstrukcemi zbraní. Formou švédského stolu je možnost výběru a vyzkoušení z cca 30 druhů krátkých a dlouhých zbraní.
 4. Rozborky a čištění zbraní. Zbraň, kterou použiji na střelbu musím taky umět rozebrat a vyčistit. Jak čistit, na co dát při čištění pozor a taky po skončení zbraň složit tak, aby byla opět funkční.

 

 

Pokračovací kurzy jsou řešeny po skupinách 4 - 6 střelců. Na zápisové schůzce jsou tyto skupiny vytvořeny podle časových dispozic studentů. Zaměstnání probíhá jednou týdně v délce 2 výcvikových hodin.

 

Cena za semestr je 2 800,- Kč

 

V ceně je zahrnuto – pronájem boxu

-         Střelecké pomůcky /sluchátka,brýle,terč,zálepky/

-         Pojištění

-         Odborné vedení výcviku

 

Střelivo se hradí v závěru semestru, pokud je odebráno  ode mne. Pokud je vlastní zbraň, můžete mít střelivo vlastní, nebo odebírat od nás za běžnou maloobchodní cenu.

 

Zapůjčení zbraní je zohledněno v ceně střeliva pro každou zapůjčenou zbraň.

 

Celkový počet zájemců pro pokračování  - 80

 

Termíny zápisových schůzek najdete i na stránkách :

 www.bhmagnum.com  - škola střelby - vysoké školy.

 

Jakékoliv dotazy ze strany studentů je možné se mnou konzultovat  na

 tlf. 602 574590, nebo přes bhmagnum @ email.cz.

 

 Ing. Jan Hynšt

 

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz