Kariérní den na VFU Brno

Studenti a absolventi VFU Brno se můžou těšit na veletrh zaměřený na kariéru, práci a osobní rozvoj, který se na začátku listopadu odehraje ve Studijním a informačním centru. Veterinární a farmaceutická univerzita Brno pořádá Kariérní den plný workshopů, školení a debat se zaměstnavateli absolventů VFU Brno. Akce se uskuteční 5. listopadu 2015 a kromě studentů a absolventů na ni zamíří také odborníci v oblasti kariérního poradenství, zaměstnavatelé, zástupci profesních komor i nevyšší představitelé univerzity. Organizátoři slibují pestrý a zajímavý program.


Zajímá Vás, s čím se můžete setkat na trhu práce? Nevíte, jak správně formulovat motivační dopis? Zajímáte se o efektivní dosahování stanovených cílů? Chcete si promluvit se zaměstnavateli o tom, co jim můžete nabídnout a co oni od Vás očekávají? Pokud ano, navštivte 5. listopadu Studijní a informační centrum. Program startuje v devět hodin a potrvá až do půl čtvrté.


V 9 hodin začne v multifunkční místnosti SIC workshop „S personalistou na rovinu", na kterém lektorka a konzultantka Soňa Nedomová bude hovořit o problematice trhu práce a osobního rozvoje. Studentům vysvětlí, na co si dát pozor při hledání práce nebo jak správně formulovat motivační dopis a uspět při pohovoru. Po workshopu začnou prezentace pracovních příležitostí ze strany firem a organizací. Jejich zástupce budou moci studenti navštívit v průběhu dne také na stáncích ve foyer Studijního a informačního centra.


Druhý workshop odstartuje v 11 hodin a zaměří se na nové přístupy a metody ve vzdělávání a rozvoji dospělých, tzv. neuro-lingvistický přístup. Lektorka Ingrid Němečková ukáže, co je neuro-lingvistické programování, jaké jsou jeho teoretické základy a praktické využití. Seznámí posluchače s nejnovějšími trendy a aplikacemi NLP. Tyto znalosti studenti využijí při studiu, pro budoucí kariéru, při komunikaci, prezentacích, řešení konfliktních situací, odstraňování zlozvyků atd.


Další workshop „Kariérové rozhodování" povede opět Soňa Nedomová, které v 13:30 představí praktickou ochutnávku kariérového poradenství. Z tohoto workshopu si studenti odnesou výsledek dotazníku karierové kotvy, identifikaci preferovaného pracovního prostředí a budou mít konkrétní představu o profesi karierového poradce, jako možného rádce, či průvodce na jejich cestě za vysněnou profesí. Tento workshop je kvůli omezené kapacitě pouze pro registrované. Registraci je možné provést na emailové adrese: stehlikovak@vfu.cz. Workshop je určen pro max. 15 lidí. Všechny tři workshopy proběhnou v multifunkční místnosti Studijního a informačního centra.


Pro ty, kteří se nezaregistrují na třetí workshop, bude probíhat akce, v jejímž názvu stojí otázka „Představují mobilní technologie budoucnost našich oborů?" Přednášející se zaměří na to, jak můžou mobilní technologie a technologické start-upy inspirovat jednotlivé obory. Tato část programu se uskuteční v prostorách bufé a začne ve 14 hodin.


Součástí akce bude také setkání firem u kulatého stolu, u kterého zástupci firem, profesních komor, studentů i univerzity prodiskutují celou problematiku zaměstnávání absolventů a předloží své připomínky k přípravě studentů na nástup do zaměstnání. Tato část je určená pozvaným hostům.


Poradenství v oblasti kariéry a pracovních příležitostí je jedním ze tří pilířů poradenských služeb pro studenty VFU Brno. Těmi dalšími je poradenství studijní a psychologické.

 

 

Program:

 9:00 - 10:30    - I. workshop (multifunkční místnost)

                       S personalistou na rovinu - Soňa Nedomová

11:00 - 12:30   - II. workshop (multifunkční místnost)

                       Neuro-lingvistické programování - Ingrid Němečková

11:00 - 12:30   - Kulatý stůl (muzeum)

                       Kompetence pro praxi (pro pozvané)

13:30 - 15:30   - III. workshop (multifunkční místnost)

                       Kariérové rozhodování - Soňa Nedomová (pro registrované)

14:00 - 15:30   - Představují mobilní technologie budoucnost našich oborů? (bufé)

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person