Vyšlo prázdninové číslo Vita Universitatis

V červnu 2008 spatřilo světlo světa první číslo Vita Universitatis, oficiálního časopisu Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Letos slaví pět let. Co se v letním vydání časopisu dočtete?  


Stále častěji ze všech koutů zaznívá pojem evaluace, a právě hodnotící zprávy pro mezinárodní posouzení a akreditaci univerzity představují hlavní témata časopisu. Dozvíte se také o ocenění Stavba roku 2013, které získalo Studijní a informační centrum.

 

V rubrice činností jednotlivých fakult si můžete přečíst o záchraně vodicí fenky Domči, mimotělním krevním oběhu u prasete, třetím kole BTSF i o problematice opuštěných zvířat. Farmaceutická fakulta podá hlášení z konference Evropské asociace farmaceutických fakult, zavede vás na Mezinárodní kongres studentů farmacie na Sicílii a představí vítěze studentských vědeckých konferencí.

 

S Bohatýrskou trilogií můžete putovat pěšky, na kole i lodí Slovenským rájem až na Podkarpatskou Rus, v reportáži Terezy Ptáčkové si připomenete slavnosti studentského života Majáles. Společníka pro život a jeho projekt venčení psů v útulcích přijel natáčet štáb České televize do pořadu „Chcete mě?“. Současně Společník uspořádal benefiční závody na podporu opuštěných zvířat, známe výsledky.

 

S Mysliveckým kroužkem VFU Brno se vydáte do lesíčka na čekanou, s FVHE si zaletíte do Turecka. Zúčastníte se oslav nestorů české farmacie a s Ladislavem Steinhauserem se vydáte na ruské tažení.

 

 To a také mnoho dalšího na vás čeká ve čtvrtém čísle časopisu Vita Universitatis. Časopis je volně dostupný ve foyer budovy rektorátu. Příjemné čtení přeje redakce VU.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person