Fakulta veterinárního lékařství VFU Brno zvolila kandidáta na děkana

Brno - Fakulta veterinárního lékařství VFU Brno zvolila kandidáta na děkana pro funkční období 2014-2018. Stal se jím Prof. MVDr. Alois Nečas, Ph.D., MBA, přednosta Kliniky chorob psů a koček, který tak obhájil pozici. Ve volbě se utkal s prezidentem Komory veterinárních lékařů, MVDr. Janem Bernardym Ph.D.


„Chci poděkovat za takto silný mandát, který jsem od senátorek a senátorů získal. Takové důvěry ze strany Akademického senátu FVL si velmi vážím a těším se na další spolupráci," prohlásil profesor Alois Nečas bezprostředně po volbě. Ve svém projevu, který předcházel samotné volbě, hovořil o úspěších, kterých fakulta dosáhla v uplynulém období. Zmiňoval evaluaci veterinárního vzdělávání, doktorské a anglické studijní programy, mezinárodní kredit univerzity, působení v evropských orgánech i zapojení do mezinárodních výzkumných projektů.

 

Mluvil však i o tématech, na která se chce ve své funkci zaměřit v období nadcházejícím. Patří k nim mobility studentů a vyučujících, zvyšování povědomí o FVL především v Evropě a Severní Americe, podpora evropského specializačního vzdělávání a budování systému quality assurance. Současně označil za přínosné větší zapojení studentů do činnosti na klinikách a ústavech.

 

Kandidáta na děkana volilo 36 členů Akademického senátu Fakulty veterinárního lékařství. Aby byl zvolen, musel přesvědčit alespoň 19 senátorů. To se mu podařilo již v prvním kole, ve kterém získal 24 hlasů. Doktor Jan Bernardy získal 9 hlasů. 3 hlasovací lístky byly neplatné.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person