Vánoční koncert v duchu chansonů a jazzových písní

Vánoce jsou čas pohody a klidu, váže se k nim řada zvyků a tradic. Po rozsvícení vánočního stromu a zpěvu koled připravila VFU Brno i letos vánoční koncert. Ten se uskuteční v úterý 17. 12. 2013 v 14:00 hod v aule. Těšit se můžete na vystoupení zpěvačky Marušky Puttnerové. Zpěvaččin sametový hlas na kytaru doprovodí jazzový kytarista a skladatel Rory Stuart z New Yorku.

 

Maruška Puttnerová je od roku 2009 zpěvačkou alternativní folkové kapely Cymbelín. Během své kariéry spolupracovala např. s americkým jazzovým pianistou Skipem Wilkinsem, společně s Domenicou Sanna, Enricem Miianulli, Pavlem Zlámalem a Vladimírem Třebíckým vytvořila česko-italský kvartet FUZZ. Od roku 2012 je také zpěvačkou pražské kapely Jablkoň, se kterou nazpívala desku Sentimentální Němec, ta vyšla v říjnu 2013.

 

Rory Stuart je americký jazzový kytarista a skladatel. Za svoji uměleckou dráhu vystupoval s řadou umělců (Charlie Rouse, Charles Earland, Brother Jack McDuff) a hrál v několika hudebních kapelách. Od roku 1992 působí jako učitel na New School's Department of Jazz & Contemporary Music v New Yorku.

 

Jste srdečně zváni, těšíme se na Vás.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person