Studijní a informační centrum VFU Brno získalo ocenění Stavba roku 2012

Ty nejlepší stavby na jižní Moravě za rok 2012 vybírali porotci z Jihomoravského stavebního společenství. Studijní a informační centrum zvítězilo v kategorii Stavby občanské vybavenosti. Do soutěže se přihlásilo celkem 38 staveb. Odborníci hodnotili jednotlivé objekty v sedmi kategoriích. Studijní a informační centrum VFU Brno se tak řadí mezi unikátní stavby Jihomoravského kraje, jako jsou například Královopolské tunely, zpřístupnění brněnské kostnice nebo Divadlo na Orlí.

 

„Studijní a informační centrum se z pohledu architektonického, stavebního, technologického, provozního i v pojetí svého věcného zaměření stalo opravdovým centrem života studentů na univerzitě. Právě pohled potřeb studenta při jeho pobytu v areálu univerzity byl nosnou myšlenkou při koncipování této mimořádné stavby," říká rektor VFU Brno Vladimír Večerek.

 

Po novostavbách Pavilonu klinik malých zvířat (2004) a Kliniky chorob prasat (2011) je Studijním a informační centrum další oceněnou budovou v areálu Veterinární a farmaceutické univerzity.

 

Moderní čtyřpatrová budova, jejíž užitková plocha činí něco přes 6 900 m2, vyrostla v centru areálu VFU Brno a je provozně a dispozičně rozdělena na tři bloky, mezi nimiž se nachází dvě vnitřní atria. S výstavbou Studijního a informačního centra se začalo v září 2010.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person