Antibiotická politika - vize a realita ve veterinární praxi

Ve dnech 1. – 2. dubna 2014 proběhne v prostorách Konferenčního centra na brněnském výstavišti 6. středoevropský veterinární kongres na téma Antibiotická politika – vize a realita ve veterinární praxi. Akce se uskuteční v rámci Mezinárodního veterinárního veletrhu ANIMAL VETEX.

 

Antibiotická politika v souvislosti se zdravotní péčí o zvířata je aktuální téma zasahující široké spektrum života lidí i zvířat. Problematika mikrobiální rezistence je v každodenním zájmu sledování humánní i veterinární medicíny. Nezastupitelnou roli v tomto procesu hraje odpovědnost veterinárního lékaře a chovatele při použití antimikrobik v indikovaných případech, především u potravinových zvířat.

 

Středoevropský veterinární kongres je příležitostí setkání kompetentních institucí rozhodujících o lékové politice na úrovni evropské, ministerské, státních odborných správ humánní a veterinární medicíny, včetně odborných pracovníků, výzkumu, dozoru, diagnostiky, praktických veterinárních lékařů a chovatelů. S tímto záměrem jsme pro Vás připravili program s nabídkou odborných sdělení určených především praktickým veterinárním lékařům a chovatelům s prostorem k diskusi a vzájemné výměně zkušeností.

 

Tato prestižní mezinárodní akce se koná pod záštitou Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, Komory veterinárních lékařů ČR a SR a Státní veterinární správy ČR.

 

Program 6. středoevropského veterinárního kongresu naleznete zde.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person