Den boje proti rakovině na VFU

Český den proti rakovině se kvapem blíží. Už tuhle středu 14. května vyrazí do ulic více než 1000 českých měst a obcí téměř 12.300 dobrovolníků. Letošní kytičky budou mít krásnou tyrkysovou stužku. Stejně jako v loňském roce i letos se do akce zapojí studenti farmacie. Ti budou během středy nabízet žluté květy přímo v areálu Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. „V stredu 14.5. 2014 od 10:30 do 13:30 si študenti a zamestnanci budú mocť zakúpiť kytičku pred budovou SIC,“ zve na podporu boje proti rakovině studentka farmacie Katarína Révészová.

 

Podle statistických údajů Ligy proti rakovině se onkologickým pacientem stane každý třetí občan České republiky a dva ze čtyř nemocných umírají. Dodržováním jednoduchých zásad zdravého životního stylu však lze podle nejnovějších poznatků až 50 % všech onkologických onemocnění předejít. "Děkujeme předem všem, kteří se do nabízení kytiček a rozdávání letáčků letos zapojí a doufáme, že dárců ochotných koupit kytičku bude letos ještě víc než vloni,“ říká Jana Kolářová z Ligy proti rakovině.

 

Ozdobte se i Vy žlutým kvítkem a vyjádřete tak svoji solidaritu s nemocnými rakovinou.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person