Na VFU bude přednášet o trichinelóze přední světový odborník na problematiku parazitů v potravinách

Prof. MVDr. Břetislav Koudela, CSc. Vás zve na přednášku „Control of food-borne parasites: the example of Trichinella", která se uskuteční ve středu 14. května 2014 16:30 v posluchárně Pavilonu klinik malých zvířat (budova č. 43). Německý odborník na problematiku trichinelózy Priv.-Doz. Dr. Karsten Nöckler z Federal Institute for Risk Assessment (BfR) v Berlíně seznámí posluchače se současným pohledem na řešení problematiky trichinelózy v evropském i celosvětovém kontextu.

 

Přednáška, která bude přednesena v angličtině a je přístupná i široké veřejnosti, se uskuteční v rámci rozvojového projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) „Internacionalizace výuky veterinární medicíny jako cesta na evropský trh práce".

 

Dr. Karsten Nöckler je předním světovým odborníkem na problematiku parazitů v potravinách. Je vedoucím německé NRL pro trichinelózu; publikoval v rámci problematiky trichinelózy 40 vědeckých prací; je německým zástupcem a členem výboru International Commission on Trichinellosis. Je vedoucím Oddělení diagnostiky a charakteristiky biologických patogenů BfR; je zakládajícím členem European Veterinary Parasitology College (EVPC) a je také dlouholetým členem Biohazard Panel European Food Safety Authority (EFSA).

 

Pozvánku na přednášku dr. Karstena Nöcklera naleznete zde.

 

Bližší info: koudelab@vfu.cz

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person