V Jihomoravském kraji se soutěžilo o značku Regionální potravina

Celkem devět výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi z Jihomoravského kraje ocenila odborná komise soutěže Regionální potravina 2014. O tuto značku, která je zárukou místního regionálního původu, se letos ucházelo 147 produktů od 51 výrobců. O logo soutěžili v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení měly kategorie pekařské a masné výrobky. Výrobky hodnotily dvě osmičlenné komise tvořené zástupci Ministerstva zemědělství, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR. K udělení značky Regionální potravina Jihomoravského kraje 2014 navrhla hodnotitelská komise devět výrobků z následujících kategorií:

 

1.

Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas:

Hadačova nožka

HADAČ a ZAPLETAL, s.r.o.

 

2. Masné výrobky trvanlivé:

Rostěnický Divočák

ROSTĚNICE, a.s.

 

3. Sýry včetně tvarohu:

Kozí tvarohové žervé Sedlák

Eva Sedláková

 

4. Mléčné výrobky ostatní:

Horácké máslo

Mlékárna Olešnice, RMD

 

5. Pekařské výrobky včetně těstovin:

Kloboucký rohlík

Pekařství Křižák s.r.o.

6. Cukrářské výrobky včetně cukrovinek:

Hoblinka

Ing. Václav Labský

 

7. Alkoholické a nealkoholické nápoje:

Višňové

VINAŘSTVÍ CHATEAU LEDNICE a.s.

 

8. Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě:

Horňácké patizonky

Horňácká farma s.r.o.

 

9. Ostatní:

Pstruh duhový – uzený

S.M.K., a.s.

 

Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. Podrobné informace o soutěži můžete najít na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person