Vyšlo prázdninové číslo Vita Universitatis

Je po zkouškovém, za branou univerzity se nepohybuje tolik studentů, jako podzim a na jaře, ale to neznamená, že se na univerzitě nic neděje. Co se před koncem semestru na VFU Brno odehrálo a co se odehraje během prázdnin, to vše se dočtete v aktuálním čísle Vita Universitatis.

 

Červen probíhal tradičně v duchu promocí a přijímaček. Kolik studentů na univerzitě studuje, jaké jsou trendy a co studenti od studia očekávají? Uzavřením i otevřením celého studijního cyklu se zabývá hlavní téma časopisu.

 

V rubrice činností jednotlivých fakult si můžete přečíst o veterinární poradně, kterou na vlnách Českého rozhlasu otvírala Klinika chorob ptáků, plazů a drobných savců. Profesor Navrátil z FVHE vysvětlí, jaká je možná příčina úhynu desítek ryb v mořském světě v Praze. Farmaceutická fakulta podá hlášení z dvacátého setkání Evropské asociace farmaceutických fakult.

 

S Bohatýrskou trilogií můžete putovat pěšky, na kole i lodí rumunským Banátem, v reportáži Jiřího Žáka se se Společníkem pro život podíváme na fungování útulků ve Spojených státech. Otevřeme unikátní expozici orla bělohlavého v Zoologické zahradě města Brna. A zlatými diplomy oslavíme padesáté výročí od promoce s absolventy Fakulty zvěrolékařské.

 

To a také mnoho dalšího na vás čeká ve čtvrtém čísle časopisu Vita Universitatis. Časopis je volně dostupný v elektronické podobě na internetových stránkách VFU Brno. Příjemné čtení přeje redakce Vita Universitatis.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person