Vyšlo podzimní číslo Vita Universitatis

Je po prázdninách, semestr běží na plné obrátky, za branou univerzity je opět velmi živo, ale to neznamená, že se v létě na univerzitě nic nedělo. Co se před i po začátku semestru na VFU Brno odehrálo a co se odehraje do začátku zimy, to vše se dočtete v aktuálním čísle Vita Universitatis.

 

 

Jak snadno či obtížně hledají absolventi VFU Brno práci, kde hledají a nacházejí uplatnění, kolik peněz vydělají v první práci? Zaměstnaností, uplatněním a srovnáním absolventů VFU Brno s dalšími vysokými školami se zabývá hlavní téma časopisu.

 

Léto probíhalo již tradičně v duchu letních škol, ty první odstartovaly ještě před koncem letního semestru. Trojici tradičních letních kurzů doplnila nová Letní škola diagnostiky infekcí primátů.

 

V rubrice činností jednotlivých fakult si můžete přečíst, jaká unikátní metoda se podařila realizovat veterinárním chirurgům z Kliniky chorob psů a koček. Profesor Dvořák z Ústavu biochemie v rozhovoru vysvětlí, proč se média nedávno vrátila k tématu radioaktivních divočáků. A také se dozvíte, proč by Česká pošta neměla prodávat léky.

 

Přivítáte prváky všech fakult VFU Brno, podíváte se k sousedům do Košic, o kousek dál do Budapešti, ale zaletíte si také do Londýna na kongres Světové asociace dějin veterinární medicíny i do Slovinska na stáž v ZOO v Lublani. Se Společníkem pro život se zúčastníte Dne pro štěně a zažijete premiéru VFU Brno na Festivalu vědy.

 

To a také mnoho dalšího na Vás čeká v pátém čísle časopisu Vita Universitatis. Časopis je volně dostupný v elektronické podobě na internetových stránkách VFU Brno. Příjemné čtení přeje redakce Vita Universitatis.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person