Vyšlo první číslo Vita Universitatis v roce 2015

Je tu půlka února a vše se schyluje k odstartování letního semestru. Veterinární a farmaceutická univerzita Brno Vám přináší první číslo Vita Universitatis v tomto roce. V novém čísle se dozvíte vše důležité z dění posledních týdnů.

 

Hlavní téma se tentokrát věnuje aktualizaci dlouhodobého záměru vzdělávací a vědecké, výzkumné, vývojové a inovační a další tvůrčí činnosti univerzity a článkem Představení priorit VFU Brno otevírá nové vydání Vita Universitatis.

 

V rubrice celouniverzitních informací pokračujeme druhým dílem seriálu TOP absolventi VFU Brno, který přináší interview s významnými absolventy univerzity. Tentokrát se o své vzpomínky a názory na studium podělil emeritní ředitel Španělské jezdecké školy ve Vídni Jaromír Oulehla. V článku profesora Alfreda Hery se také dočtete o přijatých projektech VaV pro rok 2015.

 

Získáte přehled o dění na jednotlivých fakultách, dočtete se, že GAČR podpořila výzkum parazitů u lidoopů v Africe, že FVHE letos poprvé využije v rámci přijímaček Národní srovnávací zkoušky a že FaF otevřela nový Pavilon farmacie II. Připomeneme Den otevřených dveří VFU Brno, zrekapitulujeme dva roky úspěšného fungování projektu Společník pro život. Podíváme se, jak univerzita představila studijní obory na veletrhu pomaturitního vzdělávání, který se uskutečnil v pražských Letňanech. A navštívíme vernisáž výstavy obrazů významné české malířky koní, Ivany Jurné-Lipské.

 

Časopis je volně dostupný v elektronické formě na webových stránkách VFU Brno.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person