Úterky na VFU Brno budou patřit zoogeografům

Zoologický kroužek zve všechny milovníky a fandy zoologie na pásmo zoogeograficky laděných přednášek. Jedná se o akci nadšenců Ústavu biologie a chorob volně žijících zvířat. Přednášky se budou konat v průběhu letního semestru a zaměří se na zajímavé skupiny zvířat. Přednášet budou zoologové i studenti, kteří se věnují výzkumu různých živočišných druhů.


"Zookroužek je akce pár nadšenců od nás z ústavu a já to „zaštiťuji" jako garant Zoologie. Frekvence je zhruba jedna přednáška za měsíc. Začali jsme v zimním semestru 2014, v letním semestru to bylo trošku intenzivnější, protože jsem tak chtěl trošku zatraktivnit či doplnit výuku zoologie. Takže i letos jsou na letní semestr naplánovány přednášky zhruba na každých 14 dní. Loni jsme měli docela dobrý ohlas, tak uvidíme letos," zve na zoogeografická představení docent Oldřich Sychra z Ústavu biologie a chorob volně žijících zvířat.


Na březen kroužek připravil přednášky z oblasti Palearktu a Orientu, následovat bude Nearktická oblast, Neotropická oblast i Astralasijská oblast. Přednášky se konají vždy v úterý od 18:15 hodin v posluchárně biologie. A zvaní jsou všichni milovníci zoologie.

 

Program:
8. 3. Středomoří – M. Kautman (VFU Brno) - přednáška zrušena
15. 3. Island – J. Sychra (PřF MU Brno)
22. 3. Thajsko – M. Dolinay, Z. Literáková (PřF MU Brno)
5. 4. Ruty šuty Arizona, Utah – O. Sychra, T. Najer (VFU Brno)
12. 4. Peru – J. Klimeš (Zoo Brno)
26. 4. Austrálie – M. Čapek (ÚBO AV ČR)

 

Změny v programu vyhrazeny.

 

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person