The Czech Centre for Phenogenomics: Design, Generation, and Archiving of your Mutant Mouse Strain

Ústav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i. a České centrum fenogenomiky ve spolupráci s Ústavem molekulární biologie a farmaceutické biotechnologie Veterinární a farmaceutické univerzity Brno pořádají seminář The Czech Centre for Phenogenomics: Design, Generation, and Archiving of your Mutant Mouse Strain. Seminář se uskuteční v úterý 10. března 2015 ve 13 hodin ve velké posluchárně Pavilonu farmacie II.

 

Událost představuje třetí přednáškou z celkem 13 akcí, které Ústav molekulární biologie a farmaceutické biotechnologie VFU Brno společně s Ústavem molekulární genetiky v Praze na tento semestr připravil pro studenty i učitele VFU Brno. Přednášky v českém jazyce se konají v nové posluchárně Pavilonu farmacie II pravidelně v úterý od 13 hodin. Jednotlivá témata se zaměří na oblast moderního výzkumu v oblastech genetických manipulací na myších, živočišných buňkách a kvasinkách.

 

Tentokrát budou přednášející hovořit o chovech laboratorních zvířat, servise pro uživatele a hlavních prvcích provozu. „Na druhé přednášce jsme s vypětím všech intelektuálních sil nahlédli do hrnce genových inženýrů a zjistili, co tam tito aktuálně vaří. Pro dnešní přednášku nám kolegyně z Chorvatska slíbila, že nás seznámí s výslednými produkty takových aktivit - transgenními myšmi a s praktickými poznatky o jejich chovu," zve na událost docent Milan Bartoš z Ústavu molekulární biologie a farmaceutické biotechnologie. Na řadu přijde i legislativa, chovná zařízení a klecové systémy, organizace a způsoby řízení chovů.

 

O problematice bude hovořit Maja Sobol, Zuzana Ileninová, Irena Barnetová-Jeníčková.

 

Účast na semináři je otevřená a zván je každý, koho téma genetické manipulace zajímá. Kromě samotného poznání je setkání s odborníky Akademie věd ČR rovněž jedinečnou příležitostí pro navazování kontaktů pro přípravu společných grantových projektů.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person