Vyšlo další číslo Vita Universitatis

Je tu půlka dubna, areál univerzity krásně kvete a výuka, výzkum i kliniky jedou na plný výkon. Veterinární a farmaceutická univerzita Brno Vám přináší další číslo Vita Universitatis. V novém čísle se dozvíte vše důležité z dění posledních týdnů.

 

Hlavní téma se tentokrát věnuje interním agenturám VFU Brno: Interní grantové agentuře, Interní mobilitní agentuře a Interní vzdělávací agentuře. Přečíst si můžete o významu jednotlivých agentur, krátké zprávy o jejich činnosti i o přijatých projektech.

 

V rubrice celouniverzitních informací pokračujeme třetím dílem seriálu TOP absolventi VFU Brno, který přináší interview s významnými absolventy univerzity. Tentokrát se o své vzpomínky a názory na studium podělil vědoucí lékárny Institutu klinické a experimentální medicíny Michal Hojný. V článcích profesorky Evy Strakové se dočtete o inauguraci rektorky UVLF v Košicích a kdo získal ocenění České akademie zemědělských věd.

 

Získáte přehled o dění na jednotlivých fakultách, dočtete se, jak probíhá výzkum parazitů u lidoopů v Africe, jak vědci z FVHE pokračují v boji proti rezistentním bakteriím a jak se studenti FaF zúčastnili Světového dne zdraví. Připomeneme veterinární i farmaceutický ples, zrekapitulujeme návštěvu studentů z Lipska. Podíváme se na přednášku docenta Vladimíra Pažouta o kakau a čokoládě. A prohlídneme si nové prostory Unie studentů farmacie.

 

Časopis je volně dostupný v elektronické formě na webových stránkách VFU Brno.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person