Vyšlo letní číslo Vita Universitatis

Máme tu červenec, univerzita se zdánlivě vyprázdnila, studenty a běžnou výuku nahradil letní univerzitní režim a s ním studenti letních škol. Veterinární a farmaceutická univerzita Brno Vám přináší letní číslo Vita Universitatis. V novém čísle se dozvíte vše důležité z dění posledních týdnů.

 

Hlavní téma se tentokrát věnuje financování VFU Brno. Rozpočet byl schválen v květnu a v článku se dočtete něco o jeho genezi a o tom, jakými změnami oproti minulým rokům prošel.

 

V rubrice celouniverzitních informací oslavíme jubileum rektora Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, profesora Pavla Suchého, kterému tímto gratulujeme a přejeme mnoho zdraví a úspěchu do dalších let. V článku profesorky Evy Strakové se dočtete o jednání předsednictva ČAZV na téma "Bezpečnost krmiv v praxi". Další články přiblíží dění ze setkání studentů s představiteli SVS a připomenou oslavy dětského dne.

 

Získáte přehled o dění na jednotlivých fakultách, dočtete se, jak probíhaly XI. Kábrtovy dietetické dny, jaké ocenění získala docentka Bohuslava Tremlová a kdo zazářil na 17. konferenci mladých vědeckých pracovníků. Připomeneme TOXCON 2015 a docent Milan Bartoš nás provede po Ústavu molekulární biologie a farmaceutické biotechnologie. Se studenty se podíváme do Lipska, do Záhřebu i na Erasmus do Belgie. Čeká na nás futsalové překvapení, přijímací zkoušky a promoce. Pokřtíme knihu o Kaunicových studentských kolejích, zasoutěžíme si s Regionální potravinou a zavítáme na Národní výstavu hospodářských zvířat a zemědělské techniky. A ještě mnoho dalšího.

 

Časopis je volně dostupný v elektronické formě na webových stránkách VFU Brno.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person