Vyšlo podzimní číslo Vita Universitatis

Je dávno po prázdninách, semestr běží na plné obrátky, za branou univerzity je opět velmi živo, ale to neznamená, že se v létě na univerzitě nic nedělo. Co se před i po začátku semestru na VFU Brno odehrálo a co se odehraje do začátku zimy, to vše se dočtete v aktuálním čísle Vita Universitatis.

 

 

 

Jaké stavby, stavební úpravy a inovace plánuje Veterinární a farmaceutická univerzita Brno v nadcházejícím období? Rekonstrukcí budov, inovacemi a modernizací areálu VFU Brno se zabývá hlavní téma časopisu.

 

Léto probíhalo již tradičně v duchu letních škol, ty odstartovaly ještě s koncem výuky. Summer School of Exotic Medicine and Surgery přilákala na Kliniku chorob ptáků, plazů a drobných savců veterináře z celého světa. Summer School of Food Hygiene zavedla studenty na jatka i do včelína.

 

V rubrice činností jednotlivých fakult si můžete v článku profesorky Lenky Vorlové přečíst, co se odehrálo na tradiční konferenci HYGIENA ALIMENTORUM. Dozvíte se také, jak se FVHE zapojuje do celostátní diskuse o povinném čipování psů. Podíváme se na 44. ročník konference Syntéza a analýza léčiv a se studenty ERASMU zamíříme do laboratoří Ústavu molekulární biologie a farmaceutické biotechnologie.  

 

USF přivítala prváky studia farmacie, univerzita natočila nové propagační video, Vysokoškolský sportovní klub putoval po rakouských Alpách. IVSA Brno uskutečnila výměnu s IVSA Bursa v Turecku, USF se vydala na letní školu do Lisabonu.  Představíme Vám podzimní absolventy a postřehy z putování po daleké Kyrgyzstánu.

 

To a také mnoho dalšího na Vás čeká v pátém čísle časopisu Vita Universitatis. Časopis je volně dostupný v elektronické podobě na internetových stránkách VFU Brno. Příjemné čtení přeje redakce Vita Universitatis.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person