Vyšlo poslední číslo Vita Universitatis v roce 2015

Vánoce se blíží a s nimi se blíží i konec roku. Veterinární a farmaceutická univerzita Brno Vám přináší poslední vydání Vita Universitatis v tomto roce. V šestém letošním čísle se dozvíte vše důležité z dění posledních týdnů.


Hlavní téma se tentokrát věnuje studentům, čerstvým absolventům a tomu, jaké požadavky na ně kladou zaměstnavatelé. Článek rekapituluje Kariérní den VFU Brno včetně debaty se zaměstnavateli, zástupci profesních komor a představiteli univerzity.


V rubrice celouniverzitních informací začneme činností Odboru veterinárního lékařství České akademie zemědělských věd v roce 2015 od profesorky Evy Strakové, pokračovat budeme přehledem publikační činnosti na VFU Brno za posledních pět let a dalším dílem seriálu TOP absolventi VFU Brno, který přináší interview s významnými absolventy univerzity. Tentokrát se o své vzpomínky a názory na studium velmi otevřeně podělil ředitel sekce výroby, vývoje a inovací veterinárních přípravků a člen předsednictva společnosti Bioveta, doktor Jiří Nezval.


Získáte přehled o dění na Fakultě veterinární hygieny a ekologie a Farmaceutické fakultě. Dočtete se, jak FVHE oslavila tři významná výročí: založení fakulty, výuka oboru Veterinární hygiena a ekologie a Lenfeldovy a Höklovy dny. Dostaneme vás na Dny farmaceutické péče, odborný seminář o jakosti a nezávadnosti mléka, na antibiotický den a imatrikulace studentů prvních ročníků. Za zpěvu vánočních písní rozsvítíme vánoční strom před rektorátem a oslavíme 150 výročí od vynálezu medometu. Cestovat budeme tentokrát na Maltu, Nový Zéland, do Indonésie i do Itálie.

 

Časopis je volně dostupný v elektronické formě na webových stránkách VFU Brno.

 

Příjemné čtení, krásné prožití vánočních svátků a vše nejlepší v novém roce přeje redakce Vita Universitatis.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person