Vyšla nová Vita Universitatis

Je tu půlka února, odstartoval letní semestr a do areálu VFU Brno se po vyčerpávajícím zkouškovém vrátili studenti. Veterinární a farmaceutická univerzita Brno Vám přináší první číslo Vita Universitatis v tomto roce. V novém čísle se dozvíte vše důležité z dění posledních týdnů.

 

V hlavním tématu se rektor Pavel Suchý ohlíží za polovinou svého funkčního období a shrnuje avizované kroky ve volebním projevu s uskutečněnými aktivitami. V dalším článku prorektor Vladimír Večerek představuje Dlouhodobý záměr VFU Brno na období 2016 – 2020.   

 

V rubrice celouniverzitních informací pokračujeme dalším dílem seriálu TOP absolventi VFU Brno, který přináší interview s významnými absolventy univerzity. Tentokrát se o své vzpomínky a názory na studium podělil vedoucí lékárny Fakultní nemocnice v Motole Petr Horák. Dočtete se také, jaké otázky vyvolává novela veterinárního zákona.

 

Získáte přehled o dění na jednotlivých fakultách, v článku děkanky Bohuslavy Tremlové se dočtete o tradici, jedinečnosti a kvalitě hygieny a technologii potravin. Ladislav Steinhauser se v následujícím článku ohlíží za historií časopisu Maso International. O tom, jak probíhá lékárenská praxe, se dočtete v článku proděkana Jana Šalouna, a také se podíváte na akci Studenti studentům, na které studenti vysokých škol hovořili o vzdělávání na svých alma mater se studenty, kteří se na vysokou školu teprve chystají. Za kulturou a holocaustem se podíváme na Kaunicovy studentské koleje a cestovat tentokrát budeme do Estonska, Slovinska i do daleké Indonésie.

 

Časopis je volně dostupný v elektronické formě na webových stránkách VFU Brno.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person