Je tu další číslo Vita Universitatis plné novinek

Čím žije univerzita? Kde se jednotlivé fakulty prezentují? Jak se v uplynulých týdnech bavili studenti? Které objevy si připsaly univerzitní výzkumné týmy? Odpovídá nové číslo Vita Universitatis.


S radostí oznamujeme, že právě vychází letos už druhé číslo univerzitního časopisu. Hlavním tématem je problematika antibiotické rezistence a hned na prvních stranách se tak můžete dočíst o aktivitách a rolích, které VFU Brno v této oblasti naplňuje. Zajímavé poznatky získáte i z článků o výzkumu v Africe nebo o bádání v netopýřích koloniích.


V sekci celouniverzitního dění na vás dýchne atmosféra závodu Zimního jezdeckého poháru, který úspěšně hostila Jízdárna. A dočtete se také, kolik uchazečů o studium se zapotí v přijímacím řízení nebo jak vznikal nový web právě pro zájemce o studium.


Dechberoucí je čtení vzpomínek doktora Kovaříka na působení v mikrobiologické laboratoři 6. polní nemocnice při výjezdu do Afghánistánu. Aktivity studentů přibližují zápisky z 65. IVSA Symposia na Tchaj-wanu a 21. EAHP kongresu ve Vídni.

 

Na 36 stranách aktuálního čísla najdete také odpovědi na otázku, kde všude se mohou uplatnit absolventi farmacie nebo ohlédnutí za reprezentativními plesy i dalšími významnými událostmi.

Přejeme příjemné čtení a těšíme se také na vaše příspěvky do dalšího čísla.


Všechna vydání Vita Universitatis najdete on-line zde.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person