Podpořte boj proti rakovině 11. května v areálu VFU Brno

Český den proti rakovině je nejstarší sbírkovou akcí tohoto druhu v České republice. Žluté kvítky měsíčku lékařského se budou letos prodávat již dvacátým rokem, díky dobrovolníkům z řad studentů Veterinární a farmaceutické univerzity můžete koupí tohoto symbolu přispět na boj proti rakovině přímo v univerzitním kampusu.

 

Aktuální ročník se uskuteční ve středu 11. května a první dobrovolníci ve žlutých tričkách vyrazí „do terénu“ již po deváté hodině, kytičky budou k dostání také v Unii studentů farmacie. Letos je sbírka zaměřena na rakovinu prsu u žen i mužů a stužka, která je ke kvítku připojena, má růžovou barvu.

 

Proč tentokrát organizátoři zvolili právě tento typ rakoviny vysvětluje Předsedkyně Ligy proti rakovině, MUDr. Michaela Fridrichová: „Každoročně se u nás více než 7000 žen dozví, že onemocnění postihlo právě je, a 1 800 žen ročně vdůsledku rakoviny prsu zemře. Špatnou zprávou je, že incidence onemocnění má stoupající křivku, naopak nás těší, že mortalita mírně klesá. O rakovině prsu stejně jako o jiných onkologických diagnózách platí, čím ranější záchyt, tím vyšší šance k plnému uzdravení.“

 

Trvalým cílem sbírek je přinášet veřejnosti informace o prevenci rakoviny a získat finance prodejem kvítků měsíčku lékařského za stále stejnou cenu – 20 Kč. Za 19 dosavadních ročníků sbírky Český den proti rakovině bylo rozděleno téměř 250 milionů Kč, z toho: 40 % na nádorovou prevenci, 35 % na zlepšení kvality života onkologických pacientů, 25 % na podporu výzkumu, pro investiční podporu onkologických pracovišť a podporu hospicům. Více informací najdete zde.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person