S podzimem Jízdárna ožívá různorodými akcemi

Prostorů pro jezdecké soutěže, soustřední či přehlídky je celá řada, ale univerzitní jízdárna mezi nimi vyniká zázemím a komfortem, který nabízí. S nástupem chladného počasí a sychravých dní se organizátoři těchto akcích ohlíží po krytém zázemí a seznam rezervací Jízdárny roste. Počátkem října hostila již podruhé republikové mistrovství v paravoltiži.


„Dozvědět se o naší Jízdárně není problém, koňáci jezdí na Kliniku chorob koní, řada z nich už tu na různých akcích byla a byli spokojení. Řeknou si to a zprávy o dobrých zkušenostech se šíří," usmívá se doktorka Sedlinská, která za provoz Jízdárny zodpovídá. „Máme tu teplotu příjemnou pro diváky i aktivní účastníky různých akcí, snažíme se vycházet vstříc požadavkům, takže je tu dobrá atmosféra a vždycky je na akci přítomný minimálně náš technik pro případ, že by organizátoři potřebovali s něčím pomoct," vypočítává Markéta Sedlinská důvody, které Jízdárně zajišťují oblíbenost.


První říjnový víkend letošního roku patřil více než 30 paravoltižérům (jezdcům se zdravotním postižením – pozn. red.) z šesti klubů. Ti se utkali celkem v devíti různých kategoriích jako jednotlivci nebo skupiny na Mistrovství ČR v paravoltiži. Organizátoři si podmínky jízdárny vyzkoušeli už při letních soustředěních a loňském ročníku této vrcholné soutěže.


„Po letošním organizátorském úspěchu budeme opět součástí Zimního jezdeckého poháru, v brzké době začnou Jízdárnu opět využívat skupiny trénující agility a blíží se i tradiční mikulášská akce,"dodává doktorka Sedlinská.

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person