Dobrý skutek? Zapojte se do Jarního úklidu pro Báru!

Po celém areálu je na krátké přechodné období dobře patrný odpad, který už nekryje sníh a ještě ho nestihla zakrýt nová vegetace. Doktor Vávra každoročně se skupinou dobrovolníků areál prochází a nebezpečné předměty sbírá. Proč? Pro bezpečí nás všech a našich zvířecích přátel. Přidejte se letos k akci i vy!

 

„Úkolem je projít celý areál univerzity včetně odlehlých zákoutí. Označíme riziková místa a odstraníme veškeré předměty, které v areálu nemají co dělat,“ vysvětluje Miloš Vávra, předseda Mysliveckého kroužku VFU Brno. Při loňském úklidu se kromě střepů, kusů látek a bezpočtu igelitových sáčků v různých zákoutích kampusu podařilo objevit i rozbité deštníky, dráty, šrouby nebo kusy počítačů.

 

Do úklidové akce se skupina pustí v úterý 28. března. Připojit se může kdokoliv – stačí přijít v 16 hodin před „SICku“ ve vhodném oblečení. Rukavice a pytle na odpadky budou k dostání na místě. Aktuální informace můžete sledovat i na Facebooku.

 

Proč „pro Báru“? 

 „Symbolika názvu akce spočívá v jedné velké nešťastné události, která se odehrála před několika lety. Barča a Julča, dvě školní fenky, byly v areálu otráveny a vážně poleptány neznámou látkou. Právě Bára byla postižená nejvíce,“ vysvětluje na stránce Společníka pro život doktor Žák.

 

Střípky z Jarního úklidu pro Báru 2016:

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person