Připojte se k 5. ročníku Jarního úklidu pro Báru

Po sněhu už nejsou ani památky, ale zato po zimě zůstaly v areálu VFU Brno jiné stopy - drobné odpadky. Připojte se ve středu 11. dubna k již 5. ročníku Jarního úklidu pro Báru a pomozte udělat náš kampus čistější a bezpečnější! 

 

A proč se uklízí právě pro Báru? před několika lety se odehrála nešťastná událost, při které Barča a Julča, dvě školní fenky, byly v areálu otráveny a vážně poleptány neznámou látkou. Právě Bára byla postižená nejvíce, proto symbolika názvu akce spočívá v jejím jméně.

 

Akci každoročně pořádá doktor Vávra, který se skupinou dobrovolníků areál prochází a nebezpečné předměty sbírá. „Úkolem je projít celý areál univerzity včetně odlehlých zákoutí. Označíme riziková místa a odstraníme veškeré předměty, které v areálu nemají co dělat,“ vysvětluje Miloš Vávra, předseda Mysliveckého kroužku VFU Brno. 

 

Při úklidu se pravidelně nachází střepy, kusy látek a igelitové sáčky, výjimkou však nejsou ani rozbité deštníky, dráty, šrouby nebo kusy počítačů, které se podařilo objevit v různých zákoutích kampusu.

 

Připojit se může kdokoliv – stačí přijít v 16 hodin před „SICku“ ve vhodném oblečení. Rukavice a pytle na odpadky budou k dostání na místě. 

 

google+
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno, Česká republika, tel. 541 561 111, vfu@vfu.cz, ID datové schránky: y2cj9e8, elektronická podatelna: podatelna@vfu.cz This website hasn't the responsible person