EN

KANTORKA- běžecké lyžování (Krkonoše)


Kantorka je?:

  1. pedagogická pracovnice státní správy
  2. hospoda pro učitele
  3. označení pro pedagogickou hantýrku
  4. šílená kráva

  Kantorka je horská chata s neopakovatelnou atmosférou, téměř nedotčená civilizačními vymoženostmi, která leží v centrální části Krkonoš, kousek od hlavního hřebene ve výšce cca 1300 m. n.m..

Termín zimního kurzu: 27.1-3.2.2024

Co budeme dělat?

Hřebeny Krkonoš nabízejí v zimě nádherné běžkařské výlety, vyzkoušíme si chodit na sněžnicích, možná i postavit bivak, dobudeme vrchol ČR Sněžku, dostane se nám delikatesní ochutnávky zimních radovánek …   neb hory jsou svět zvláštní, skrývající plno záhad, změn a překvapení. Hory jsou náročné, někdy drsné leč spravedlivé, proto jsou tak krásné.

(možná ti napoví pár fotek: https://haad003.rajce.idnes.cz/Kantorka/

Pokud by jediným důvodem Tvé neúčasti byla skutečnost, že nepojedeš, protože tam nikoho neznáš, tak věř, že po pár hodinách strávených na horách s ostatními účastníky Ti tento důvod připadne již jen velmi malicherný. :o)

Co se týče běžkařských zkušeností, tak nemusíš být žádný závodník, nicméně základní až středně pokročilé zkušenosti z běžeckého lyžování, řekněme turistického charakteru jsou po bezpečné zvládnutí kurzu nezbytné.

Kdo tam s Tebou bude?

Na Kantorku jezdí jak současní, tak i bývalí studenti VFU/Vetuni, protože kdo jednou zažije její jedinečnou atmosféru, rád se tam vrací. Určitě tam potkáš pár lidí z fotek, na které určitě mrkni.  Máš šanci zažít vzácný mix několika studentských generací v jednom čase na jednom místě. (jedna generace studentů myšleno 5 let studia :))

Kolik to bude stát?

2300,- ubytování 7 nocí a náklady na organizaci kurzu

cesta do Vrchlabí (oficiální místo srazu) - (cena za dopravu je různá, podle toho odkud kdo jede, Brno -Krkonoče a zpět cca 600,- Kč)

jídlo - společně vaříme pouze večeře (předpokládaná cena za celý týden cca 500,- Kč), snídaně vlastní, oběd na horských chatách při výletech ve vlastní režii

Co budete potřebovat sebou?

Běžkařskou výzbroj (je možno za 200 Kč zapůjčit na ÚTVS) a výstroj, boty do sněhu, sněžnice, oblečení do zimy i tepla.


Bližší informace a přihlášky na ÚTVS u P. Krátkého