EN
/ Homepage / Novinky a události / Květnové studentské majálesy

Květnové studentské majálesy


Začátek května se odehrával ve znamení studentských majálesů, které se konaly pod záštitou rektora VETUNI prof. MVDr. Aloise Nečase, Ph.D., MBA. První majáles byl zahájen přímo u nás v areálu Veterinární univerzity Brno a druhý, kterého se účastnily všechny brněnské univerzity, se konal na brněnském výstavišti.

Odpoledne 4. května proběhl Majáles na VETUNI. Na travnaté ploše před budovou Studentského a informačního centra byly rozestavěny stánky s občerstvením, první pomocí, Veterinářů bez hranic a zájmových činností. Odpoledne se neslo ve znamení soutěží. Nejprve odstartovaly soutěže studentů se psy.  Po té klasické studentské pivní soutěže. Závěr večera patřil hudbě a tanci.

Brněnský majáles se konal v sobotu 7. května. Velký majálesový průvod vyjížděl z náměstí Svobody na výstaviště a všechny univerzity v něm jely s alegorickými vozy, na kterých hrály hudební skupiny. Naše univerzita měla skupinu Poletíme a pro představení veterinárního vzdělávání a praxe na naší univerzitě doprovázela průvod také jedna z našich mobilních veterinárních klinik. S průvodem šla i část majálesové družiny VETUNI v čele s králem Béďou a královnou Majdou. Na výstavišti mezitím druhá část majálesové družiny připravovala stánky s prezentací univerzity. Mnoho návštěvníků k našim stánkům přilákaly zejména poznávací soutěže, první pomoc u psů a samozřejmě největší úspěch měla cvičná stolička na dojení. Večerní program už se odehrával s kapelami a interprety na třech obrovských pódiích.

Děkujeme všem studentům, panu rektorovi a pracovníků rektorátu za povedenou realizaci těchto báječných akcí!