EN
/ VETUNI / O UNIVERZITĚ / NOVINKY A MÉDIA / Aktuality / Novinky 2018 / Připojte se do 5. ročníku Jarního úklidu pro Báru

Připojte se do 5. ročníku Jarního úklidu pro Báru


PPřipojte se ve středu 11. dubna k již 5. ročníku Jarního úklidu pro Báru a pomozte udělat náš kampus čistější a bezpečnější!

A proč se uklízí právě pro Báru? před několika lety se odehrála nešťastná událost, při které Barča a Julča, dvě školní fenky, byly v areálu otráveny a vážně poleptány neznámou látkou. Právě Bára byla postižená nejvíce, proto symbolika názvu akce spočívá v jejím jméně.

Akci každoročně pořádá doktor Vávra, který se skupinou dobrovolníků areál prochází a nebezpečné předměty sbírá. „Úkolem je projít celý areál univerzity včetně odlehlých zákoutí. Označíme riziková místa a odstraníme veškeré předměty, které v areálu nemají co dělat,“ vysvětluje Miloš Vávra, předseda Mysliveckého kroužku VETUNI Brno.

Při úklidu se pravidelně nachází střepy, kusy látek a igelitové sáčky, výjimkou však nejsou ani rozbité deštníky, dráty, šrouby nebo kusy počítačů, které se podařilo objevit v různých zákoutích kampusu.

Připojit se může kdokoliv – stačí přijít v 16 hodin před „SICku“ ve vhodném oblečení. Rukavice a pytle na odpadky budou k dostání na místě.