EN
/ VETUNI / O UNIVERZITĚ / NOVINKY A MÉDIA / Aktuality / Novinky 2018 / Science party Brno: 100 let české vědy a její budoucnost

Science party Brno: 100 let české vědy a její budoucnost


Slavní vědci v čele s Jiřím Grygarem popularizují vědu a přiblíží ji veřejnosti přímo v centru Brna!

Letošní 11. květen bude věnován oslavám 100 let výročí české vědy. Od 17 do 22 hodin nabídne akce Science Party Brno: Oslavte 100 let české vědy a její budoucnost netradiční oslavu vědy v prostorách Otevřené zahrady na ulici Údolní. Setkáte se zde s vědci, popularizátory vědy a nadšenci do bádání. Cílem akce je upozornit veřejnost na důležitost vědy pro moderní společnost.

„Chceme přivést vědu blíž k lidem a ukázat jim, proč je důležitá, jak se dotýká jejich každodenního života. Rádi bychom ukázali, že vědci nejsou jen podivní lidé zavření ve svých laboratořích, ale umí se také bavit a umí i bavit vědou,“ přiblížil záměr akce výkonný ředitel CEITEC Markus Dettenhofer.

Úvod programu bude věnován sázení stromu na počest české vědy v parku pod hradem Špilberk v rámci projektu 100 lip – 100 oslav. Následovat bude zábavný vědecký program, přednášky a workshopy. Celý večer zpříjemní vintage jazzová kapela Perfect Time.  Mezi přednášejícími vystoupí mimo jiné astrofyzik a popularizátor vědy Jiří Grygar nebo biolog a ekolog Ladislav Miko, vedoucí zastoupení Evropské komise na Slovensku.

Součástí večera bude i unikátní panelová diskuze brněnských popularizátorů vědy a mladých brněnských vědců. VIDA! science centrum se představí se svoji ohňovou show Aqua Et Ignis, vědecké výukové centrum Masarykovy univerzity Bioskop si naopak připravilo workshop Koloběh vody pro malé i dospělé. Rozvoji Brna se mohou účastníci věnovat v rámci workshopu k nově připravované Strategie #brno2050.

V programu nebude chybět ani vědecká stand-up show nebo pozorování hvězdné oblohy pomocí dalekohledů Hvězdárny a planetária Brno.

 

Na akci si každý najde to svoje, od nejmenších po dospělé.
Vstup na akci je zdarma.

Akce je pořádána CEITECem a komunitou Science Party Brno. Akci spolupořádají Hvězdárna a planetárium Brno a Nadace Partnerství.

 

Kontaktní osoby: