EN
/ VETUNI / O UNIVERZITĚ / NOVINKY A MÉDIA / Aktuality / Novinky 2018 / Zimní jezdecký pohár spřežení ČJF

Zimní jezdecký pohár spřežení ČJF


Závody začínají oba dny v 10:00 a končit budou v závislosti na počtu účastníků mezi 15 a 16 hodinou. Startovní listina bude známá den před začátkem závodů, můžete se tedy přijít podívat na konkrétní závodníky či kategorii jezdců. 

V sobotu 17.2. se představí hobby jezdci v kategoriích:

  • jednospřeží
  • Amazonky (ženy na kočáře)
  • dvojspřeží
  • dvojspřeží pony
  • čtyřspřeží

Při sobotních startech v rámci hobby soutěží se počítá s účastí zástupců studentů a zaměstnanců VFU Brno Markétou Sedlinskou, Soňou Bládkovou, Ninou Zisopoulou a Markétou Suchou s koňmi Anežkou, Gabrou, Agátou a Myškou. 

V neděli 18.2. se konají oficiální závody v rámci Zimního jezdeckého poháru ČJF v kategoriích:

  • jednospřeží
  • dvojspřeží
  • čtyřspřeží

Při nedělním startu budeme fandit MVDr. Markétě Sedlinské, která bude s Gabrou a Anežkou mířit na nejvyšší místo, které jí loni uniklo jen o fous. Držíme pěsti!

 

 

V celkové soutěži jsem se loni dostala na druhé místo, uteklo mi to doslova o vteřinu. Bojovali jsme proti sobě s kamarádem, který mě na několika závodech porazil, ale opravdu jen těsně, takže letos mu to vrátím, jestli vše půjde správně,“ komentuje s úsměvem loňský výsledek Markéta Sedlinská a dodává: „Halové závody typické pro zimní období se trošku liší od těch letních. Je pro ně charakteristické, že jsou to většinou krátké a rychlé úseky dlouhé maximálně minutu a půl. Oproti letním závodům jsou to více akční a živé záležitosti a je potřeba na ně trénovat především ovladatelnost koně.“

 

Kromě oficiální závodní části je pro návštěvníky přichystán i doprovodný program, například projížďky v závodním kočáře v areálu univerzitního kampusu. Zajištěno je i parkování a občerstvení přímo v jezdecké hale. Na organizaci závodu na VFU se podílí jezdecký klub působící při Klinice chorob koní, složený ze studentů a zaměstnanců univerzity. Je to dobrovolná organizace, vstupné je tedy jako malý příspěvek organizátorům, pouze symbolické - 40 Kč pro dospělé a 20 Kč pro děti.

 

„Chtěli bychom poděkovat především Fakultě veterinárního lékařství, která celou akci zaštiťuje, a celé univerzitě za to, že u nás vůbec hala vznikla a že máme možnost pořádat takové sportovní akce, které jsou nad rámec běžné výuky,“ na závěr dodává doktorka Sedlinská, jedna z organizátorek a zároveň účastnic závodů.