EN
/ VETUNI / O UNIVERZITĚ / NOVINKY A MÉDIA / Informace pro média / Tiskové zprávy / Zimní jezdecký pohár spřežení ČJF

Zimní jezdecký pohár spřežení ČJF


O víkendu 17. a 18. února 2018 se pod záštitou a za přítomnosti rektora VETUNI Brno prof. MVDr. Aloise Nečase, Ph.D., MBA uskuteční halové vozatajské závody, které se již tradičně budou konat v Jezdecké hale v areálu Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. V sobotu se publiku představí hobby jezdci v kategoriích jednospřeží, Amazonky (jen ženy na kočáře), dvojspřeží, dvojspřeží pony a čtyřspřeží. Oficiální závody v rámci seriálu Zimního jezdeckého poháru ČJF proběhnou v neděli, a to v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží. Závody začínají oba dny v 10 hodin a končit budou v závislosti na počtu účastníků mezi 15. a 16. hodinou.

Při sobotních startech v rámci hobby soutěží se počítá s účastí zástupců studentů a zaměstnanců VETUNI Brno Markétou Sedlinskou, Soňou Bládkovou, Ninou Zisopoulou a Markétou Suchou s koňmi Anežkou, Gabrou, Agátou a Myškou. Při nedělních závodech uvidíme MVDr. Markétu Sedlinskou, která bude s Gabrou a Anežkou mířit na nejvyšší místo. „V celkové soutěži jsem se loni dostala na druhé místo, uteklo mi to doslova o vteřinu. Bojovali jsme proti sobě s kamarádem, který mě na několika závodech porazil, ale opravdu jen těsně, takže letos mu to vrátím, jestli vše půjde správně,“ komentuje s úsměvem loňský výsledek Markéta Sedlinská a dodává: „Halové závody typické pro zimní období se trošku liší od těch letních. Je pro ně charakteristické, že jsou to většinou krátké a rychlé úseky dlouhé maximálně minutu a půl. Oproti letním závodům jsou to více akční a živé záležitosti a je potřeba na ně trénovat především ovladatelnost koně.“

Kromě oficiální závodní části je pro návštěvníky přichystán i doprovodný program, například projížďky v závodním kočáře v areálu univerzitního kampusu. Zajištěno je i parkování a občerstvení přímo v jezdecké hale. Na organizaci závodu na VETUNI se podílí jezdecký klub působící při Klinice chorob koní, složený ze studentů a zaměstnanců univerzity.

„Chtěli bychom poděkovat především vedení univerzity, jež celou akci zaštiťuje, že máme možnost pořádat takové významné sportovní akce a těšíme se, na setkání s velkým počtem diváků a fanoušků vozatajských závodů,“ dodává na závěr doktorka Sedlinská, jedna z organizátorek a zároveň účastnic závodů.

Zimní jezdecký pohár ČJF (Česká jezdecká federace) je tradiční akce pořádaná několikátým rokem. Závod na VETUNI Brno je součástí oficiálního seriálu již potřetí. Závod se koná vždy ke konci února se začátkem semestru a má tradičně vysokou účast jak soutěžících, tak návštěvníků.

 

Jana Příkazská
Odd. vnějších vztahů / tisková mluvčí

 

Rektorát
Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno
telefon 541 562 010 ● mobil 724 321 352 ● www.vetuni.cz