EN

Knihovní katalog


Knihovní katalog Portaro

Vyhledávání

Začněte vyhledáváním v našem On-line katalogu. Vyhledejte dokument podle autora, názvu, tématu, či roku vydání. Po zobrazení výsledku vyhledávání klikněte na název požadovaného dokumentu. Zobrazí se informace o dostupnosti dokumentu v knihovně. Je-li v políčku „Lokace exemplářů“ kód začínající UK, máme knihu ve fondu (je-li tam uveden jiný kód, mají knihu v některé z ústavních knihoven a není k vypůjčení). Je-li alespoň v jednom z políček kolonky „Status“ uvedeno „K vypůjčení“, je kniha v současné chvíli na regálu v knihovně, můžete přijít a vypůjčit si ji.

Rezervace

V on-line katalogu u vybraného „rozkliknutého“ titulu, klikněte v levé spodní části obrazovky na ikonku „Rezervuj“. Budete vyzváni k ověření čtenáře. Jako uživatelské jméno použijte číslo studenta, heslo je stejné jako do celouniverzitní počítačové sítě VETUNI . Po přihlášení potvrďte rezervaci požadovaného dokumentu. V okamžiku, kdy je kniha vrácena do knihovny, je Vám o tom automaticky přeposlána zpráva a kniha je pro Vás nachystaná u výpůjčního pultu. 

Prodloužení

V základní obrazovce vyhledávání v on-line katalogu, klikněte ve spodní části obrazovky na ikonku “Vaše čtenářské konto“. Budete vyzváni k ověření čtenáře. Jako uživatelské jméno použijte číslo studenta, heslo je stejné jako do celouniverzitní počítačové sítě VETUNI . Po přihlášení uvidíte veškerou historii operací provedených na Vašem účtu. Označte dokumenty, které chcete prodloužit a klikněte na klávesu "Prodluž označené výpůjčky". Prodloužit lze knihy se žlutým a modrým pruhem, a to nejpozději 1 den před uplynutím výpůjční doby.

Při problémech v on-line katalogu Vám poradí u výpůjčního pultu.

 

Návod na knihovní katalog - zde

 

Kontakt na výpůjční oddělení

          e-mail: knihovna@vfu.cz

  • Simona Koudelová, DiS.

          e-mail: koudelovas@vfu.cz;  tel.: (+420) 54 156 2085

  • Pavlína Hejdová

          e-mail: hejdovap@vfu.cz;  tel.: (+420) 54 156 2085